W Co Grać W Samochodzie?

Sam pomysł wycieczki samochodowej jest wspaniały, prawda? Podróże mogą być ekscytujące, pełne przygód i niespodzianek. Jednak gdy droga nam się dłuży, a w pewnym momencie sceneria straci trochę na sile, samochód nagrzeje od słońca, a plecy zabolą o ciut za bardzo – przygoda może przyjąć nieoczekiwany zwrot akcji.

Zjedzone przekąski, przesłuchane playlisty muzyczne, obgadane tematy po sto razy w kółko – jazda samochodem może wydać się nie raz wiecznością! Dla tych z Was, którzy chcą uniknąć frustracji oraz bezpiecznie i radośnie dojechać do celu, przedstawiamy nasze propozycje gier do odbycia w samochodzie!

5 Pomysłów Na Grę W Samochodzie

Gra z użyciem tablic rejestracyjnych – zakładając, że podróżując z dziećmi, które szczególnie marudzą, musisz uzbroić się tylko w kartki papieru i długopisy. Dzieci za zadanie mają spisywać numery tablic rejestracyjnych, które pochodzą z różnych województw, a nawet krajów! Ten uczestnik gry, który na koniec podróży uzbiera najbardziej różnorodne numery wygrywa!

Gra słowna ćwicząca pamięć – podczas drogi dobrze też wytężyć nieco mózg, aby trzeźwo i w skupieniu wytrwać za kierownicą. Pasażerowie mogą grać w słowne i pamięciowe gry, a najlepszą z nich jest wąż językowy. Jeden uczestnik rozpoczyna grę od wybranego słowa, następnie drugi gracz powtarza poprzednie słowo i dodaje do niego nowe, które rozpoczyna się na ostatnią literę wcześniejszej frazy. Na przykład – gracz 1. mówi „sowa”, gracz 2. dopowiada sowa-ananas, gracz 3. sowa-ananas-sernik, itd. Gra się w kółko dopóki dana osoba nie pogubi kolejności wcześniejszych słów.

Jaka to melodia?klasyk telewizyjny w wykonaniu amatorskim w samochodzie może być świetną zabawą dla najmłodszych, jak i tych starszych pasażerów! Zasady są banalnie proste – jeden uczestnik zabawy nuci lub gwiżdże w ton danej piosenki, a pozostali gracze zgadują co to za utwór. Polecamy urozmaicić tę grę o „kary”, gdy przegrani zawodnicy muszą wykonać wybrany utwór „na żywo” i zaśpiewać dla innych pasażerów! Powodzenia!

Co widzę, o czym myślę? – jeden uczestnik gry wybiera element z krajobrazu, a reszta graczy zadaje pytania z cyklu „tak/nie”, dopóki ten element nie zostanie odgadnięty. Na przykład – „- Czy to jest zielone? – Nie. – Czy jest wysokie? – Tak. – Czy to drzewo sosnowe? – Tak!”

Kim jestem? – ta gra najlepiej się sprawdza w dobrym gronie znajomych. Jedna osoba wybiera „awatar” – daną postać, która znana jest wszystkim innym pasażerom (może to być prawdziwy człowiek lub postać fikcyjna). Gracze zgadują kim tymczasowo został ten uczestnik poprzez zadawanie pytań rozpoczynających się od „czy”; np. – „Czy znamy Cię z pracy? – Tak – Czy pracujesz na drugim piętrze? – Nie – Czy jesteś irytującym księgowym o imieniu Rafał? – Tak!”